UNIKÁTNÍ VZDĚLÁVACÍ PLATFORMA PRO POJIŠŤOVNICTVÍ

Česká asociace pojišťoven (ČAP) připravila pro pojistný trh pod názvem Akademie ČAP systém přezkušování odborné veřejnosti - zkoušky pojišťovacích zprostředkovatelů.

Jedná se o unikátní vzdělávací platformu, která poskytne komplexní servis pro absolvování a zajištění zkoušek odborné způsobilosti a následného vzdělávání.

Můžete zde najít různé typy zkoušek z oblasti životního i neživotního pojištění včetně zkoušekkombinovaných. Které to konkrétně jsou, se dočtete v části Zkoušky. K dispozici jsou Vám zde nejbližší termíny zkoušek dále také testy a otázky, kde můžete sami prověřit své znalosti, a kromě toho zde zjistíte, jak se testy hodnotí a jaké minimální počty bodů je nutné získat, abyste testem prošli.

Pro účastníky zkoušky pojišťovacích zprostředkovatelů jsme připravili také mobilní aplikaci, s níž se můžete na zkoušky připravovat offline.Google Play

Přihlášení zaregistrovaných členů naleznete zde.

Pokud ještě nejste zaregistrovaní, uděláte to při prvním přihlášení na termín zkoušky v části Zkoušky – Termíny zkoušek

Přečtěte si také nejčastěji kladené otázky týkající se zkoušek pojišťovacích zprostředkovatelů, kde naleznete zajímavé odpovědi.

Odbornou zkoušku z pojištění je nutné složit do 1.6.2021.
Zkouška podle zákona o distribuci pojištění a zajištění je určena pro všechny samostatné zprostředkovatele, vázané zástupce a doplňkové pojišťovací zprostředkovatele. Bez prokázání odborné způsobilosti složením této zkoušky, nebude dle platné legislativy - zákona č. 170/2018 Sb., o distribuci pojištění a zajištění (ZDPZ), od 1.6.2021 možné vykonávat činnost pojišťovacího zprostředkovatele.

© Akademie ČAP 2019-2021, created by LOGOSINFO Česká republika s.r.o., Všechna práva vyhrazena.